سامان انبار شرق,قفسه فروشگاهی,قفسه انبار,قفسه سردخانه ای  

سامان انبار شرق,توس مشبک,تولید کننده انواع,قفسه فروشگاهی,قفسه انبار,قفسه سردخانه ای

   

تعیین ابعاد قفسه بندی فروشگاهی

 

ابعاد قفسه سوپرمارکت و هایپرمارکت

وقتی نوع و شکل ویترین ها قفسه فروشگاهی, قفسه های سوپرمارکت یا هایپرمارکت خود را تعیین کردید، نوبت به این می رسد که مشخص کنید که آیا این قفسه های فروشگاهی , تجهیزات و سازه ها با فضایی که به فروشگاه تان اختصاص داده اید هماهنگ هستند یا خیر.
برای اینکه بطور صحیح و اصولی این سنجش را انجام دهید بایستی درباره چیدمان و آرایش قرارگیری قفسه فروشگاهی ,تجهیزات و سازه ها و همچنین فهرست اقلام و کالاهایی که برای عرضه و فروش در قفسه فروشگاهی به نمایش خواهید گذاشت ارزیابی بسیار دقیق و مفصلی به عمل آورید.
با در اختیار داشتن وضعیت چیدمان قفسه فروشگاهی و ویترین ها و تعداد اقلام مورد فروش، کاری که باید انجام دهید، اندازه گیری اندازه و ابعاد قفسه فروشگاهی ست:
- تعیین عرض (پهنای) کلی فضای قفسه بندی فروشگاهی : این فضا مربوط است فاصله ی پهلو به پهلوی محلی که برای نگهداری و عرضه ی کالاهایتان در نظر گرفته اید.
- تعیین عرض (پهنای) تک تک یونیت قفسه فروشگاهی مورد نیاز : این ابعاد مربوط است به فاصله ی چپ تا راست هر یک از یونیت های قفسه فروشگاهی ای که قرار است در فضای در نظر گرفته شده در کنار یکدیگر قرار بگیرند. و بایستی بر اساس عرض کلی فضایی که برای آنها در نظر گرفته اید، بر اساس علایق خودتان و همچنین بر اساس عرض (پهنای) کالاهایی که داخل هر یک از این یونیت های قفسه فروشگاهی ای واقع خواهند شد تعیین شوند.
- تعیین عمق قفسه فروشگاهی : این ابعاد مربوط است به فاصله ی قسمت جلوی قفسه فروشگاهی تا قسمت انتهایی آنها که در مورد هر یک از یونیت های قفسه فروشگاهی ای بر اساس فضای تخصیص یافته و اندازه و تعداد کالاهایی که بایستی در قفسه فروشگاهی قرار بگیرند تعیین می شود.
- تعیین ارتفاع قفسه ها: این ابعاد بر اساس ارتفاع سقف فروشگاه و ارتفاع هر یک از یونیت فروشگاهی قفسه ای (یعنی فاصله ی بین سطوح قفسه فروشگاهی یا فاصله ی بین کف هر قفسه و سقف قفسه) تعیین می شوند. فراموش نکنید که هنگام تعیین ارتفاع هر یونیت قفسه فروشگاهی ، ارتفاع کالاهایی را که قرار است در هر یک از این یونیت های قفسه فروشگاهی ای واقع شوند را اندازه گیری کنید و در نظر بگیرید.

ابعاد قفسه های سوپرمارکت و هایپرمارکت


نکته: هنگام ارزیابی و تعیین ارتفاع قفسه فروشگاهی سوپرمارکت یا هایپرمارکت تان، قد و سن و سال مشتریان خود را نیز در نظر بگیرید. برای ملاحظه حال مشتریان کم سن و سال خود، کالاها را در ارتفاع خیلی بالا قرار ندهید. بویژه اینکه کالاهایی مثل شکلات و اسباب بازی را که کودکان طرفدار و مشتری شان هستند، در قفسه های پایین تر قرار دهید. در مقاله چیدمان قفسه های فروشگاهی، در مورد معیارهای چیدمان محصولات در قفسه های فروشگاهی بطور کامل صحبت کرده ایم.

منبع : Fit Small Business

ترجمه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

 

 
           


آدرس : مشهد ، شهرك صنعتی ، جاده كلات ، شماره 60

تلفن : 32454005-051 فكس : 32453087-051


کلیه حقوق برای سامان انبار شرق,توس مشبک,تولید کننده انواع,قفسه فروشگاهی,قفسه انبار,قفسه سردخانه ای محفوظ می باشد . 1395